I moved to Denmark!

Hello there!

So I’m writing from (surprisingly) almost-sunny Denmark! Yesterday I traveled all day, leaving my beautiful Slovakia behind and arriving to this cold country! I can already see how much I will complain about the weather here, haha.

This was the view of the Slovak mountains I got as it was getting dark 🙂

My boyfriend was waiting for me at the airport and thanks for that, because suddenly I started to feel like I was in the middle of two different worlds and wanted to run back home! But luckily I didn’t. Today I spent all day unpacking my stuff, and gosh, even though I tried not to pack too much, apparently my perspective of “not too much” differs from the reality. I can’t close the closet. Oops. No matter what, the best thing I could do, was to pack personal stuff – such as this huge Slovak flag, which I will hang outside during hockey championships or Tour de France and annoy everyone around!

I also got some typical Slovak sweets from my family, and I still have some in case you wanna taste! But now, as I am done with unpacking, I need to look for a job. That might be a problem as I don’t speak Danish yet, but I believe everything can be done!

I hope you are all well, thank you for reading!

– Adriana


Čauky!

Takže ako už z názvu vychádza, momentálne píšem z prekvapivo takmer slnečného Dánska! Včera som celý deň cestovala, stresovala, skoro platila nehoráznu sumu za príručný kufor, keďže došlo k nedorozumeniu, ale nakoniec všetko dobre dopadlo. Našu krásnu krajinku som naposledy videla stratiť sa v oblakoch a.. No, je tu na severe zima, čo Vám poviem. Už si viem predstaviť ako sa budem stále sťažovať na počasie, haha.

Na letisku na mňa čakal môj Viking a vďaka za to, lebo zrazu som sa cítila ako medzi dvoma svetmi a skoro som ušla späť domov! Našťastie sa tak ale nestalo. Dnes som celý deň strávila vybaľovaním a aj keď som sa snažila nebaliť príliš veľa vecí, moja predstava “nie príliš veľa” sa zjavne značne odlišuje od reality. Neviem zavrieť skriňu. Ups. Napriek všetkému som veľmi rada, že som si so sebou vzala zopár osobných vecí, ako napríklad obrovskú slovenskú vlajku, ktorú si počas majstrovstiev sveta v hokeji alebo Tour de France vyvesím z balkóna! Neviem, či sa to bude dánom páčiť. Na cestu som tiež dostala zopár slovenských sladkostí, mňam!

Takže teraz, keď som už viac-menej vybalená, nastáva čas hľadať si prácu. Čo bude asi problém keďže zatiaľ neviem dánsky. Ale pevne verím, že všetko bude fajn!

Majte sa nádherne a ďakujem za návštevu!

– Adriana

Leave a Reply